Majchrzak ponownie lepszy od zdolnego Hiszpana

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Kamil Majchrzak pokonał Jaume Munara w meczu drugiej rundy kwalifikacji imprezy rangi ATP Tour 250  w Antwerpii. Tym samym Polak dostał się do drabinki turnieju głównego belgijskiej imprezy.

Drugi polski tenisista w rankingu ATP w poniedziałek zanotował nieznaczny spadek w zestawieniu najlepszych tenisistów świata. Jednak w kolejnym notowaniu może już liczyć na awans. To efekt przebrnięcia przez dwustopniowe eliminacji imprezy ATP Tour.

W niedzielę piotrkowianin pokonał w dwóch setach Serhija Stachowskiego. Dzień później w podobnym stosunku okazał się lepszy od Jaume Munara. Dotychczas obaj tenisiści spotykali się raz. Przed dwoma laty w tureckiej Antalii również lepszy okazał się Majchrzak. W pierwszej odsłonie polski tenisista miał jedną szansę na przełamanie podania rywala. Ten jednak wyszedł z opresji obronną ręką i o losach pierwszego seta rozstrzygnął tie-break. W tym nasz tenisista przeważał od początku, wychodząc na prowadzenie 5-1. Nie oddał go już do końca i za trzecią okazją zakończył seta. Przed rozpoczęciem drugiej odsłony Hiszpan zgłosił problemy z lewą stopą. Niedyspozycję rywala szybko wykorzystał polski tenisista. Przełamując Munara w pierwszym, piątym i siódmym gemie rozstrzygnął losy spotkania na swoją korzyść.

Rywalem Majchrzaka w meczu pierwszej rundy turnieju głównego będzie ktoś z czwórki: Jannik Sinner, Frances Tiafoe, Jan-Lennard Struff, Federico Delbonis.