Majchrzak poznał rywali

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Amerykańska trawa w Newport będzie kolejnym przystankiem w tourze Kamila Majchrzaka. Polak poznał rywali. Już w drugiej rundzie może zagrać z turniejową „jedynką” Johnem Isnerem.

Po stosunkowo krótkiej przygodzie w Brunszwiku, Kamil Majchrzak przeniósł się już do Ameryki Pónocnej. Tam rozpoczyna granie od turnieju rangi ATP 250 w Newport na nawierzchni trawiastej. Rywalizacja w głównej drabince startuje się dziś o 17. Natomiast Piotrkowianin pierwszy mecz zagra jutro. A jego rywalem będzie anonimowy Alastair Gray. 21-letni Brytyjczyk dostał od organizatorów dziką kartę. W tym meczu faworyt może być tylko jeden.

Schody przed Majchrzakiem powinny zacząć się od drugiej rundy. Los nie był łaskawy i wtedy na drogę Polaka wystawia wieżowca z Greensboro. Rozstawiony z numerem jeden John Isner lubi grać w Newport. Wygrywał ten turniej w latach 2011, 2012 i 2017. Kolejna runda i kolejni potencjalni przeciwnicy to Bradley Klahn (rozstawiony z numerem 8), Denis Kudla lub finalista z 2017 roku Matthew Ebden.

W górnej części drabinki razem z Polakiem znaleźli się jeszcze m.in. Ugu Humbert (4) oraz Steve Johnson (5) – obrońca tytułu wywalczonego 365 dni temu.

Druga połowa drabinki także prezentuje się ciekawie i trudno wskazać faworytów. Zagrają w niej tacy tenisiści jak Adrian Mannarino (2), Jordan Thompson (3), Ivo Karlović (6) oraz Tennys Sandgren.

Rywalizacja w Newport potrwa do niedzieli, 21. lipca. Zwycięzca oprócz 250. punktów do rankingu zasili portfel o 76,5 tys. Dolarów.