Majchrzak wciąż niepokonany. Polacy idą za ciosem

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Reprezentacja Polska już w czwartek zapewniła sobie awans do baraży, których stawką będzie awans do Grupy II Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Na razie nasi tenisiści walczą jednak o jak najwyższe miejsce w turnieju w Atenach. Po zwycięstwach nad Monako i Grecją przyszedł czas na Luksemburg. Po pierwszym meczu prowadzimy 1-0.

Polska i Luksemburg to po dwóch kolejkach najlepszy i najgorszy zespół grupy A ateńskich zawodów. Nic nie zapowiada, by bezpośrednie starcie tych dwóch ekip miało odwrócić sytuację. Biało-czerwoni pewnie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i nie dają większych szans niżej notowanym rywalom. Kamil Majchrzak. który za każdym razem idzie na pierwszy ogień, nie stracił w trzech meczach ani jednego seta. Luksemburczyk Chris Rodesch uległ mu 2:6, 3:6. Spotkanie trwało tylko 53 minuty.

Najprawdopodobniej zwycięstwo nad Luksemburgiem przypieczętuje w drugim meczu singlowym Hubert Hurkacz. Debel będzie miał natomiast mniejsze znaczenie. W sobotę czeka nas za to walka o zwycięstwo w całym turnieju. Naszym rywalem będzie pierwszy zespół grupy B, czyli Estonia lub Łotwa.

Polska – Luksemburg 1-0

Kamil Majchrzak – Chris Rodesch 6:2, 6:3