Majchrzak wywalczył szansę do rewanżu

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamila Majchrzak awansował do ćwierćfinału challengera z pulą nagród 132 280 euro i będzie miał okazję do rewanżu z Denisem Kudlą. W czwartek reprezentant Polski w dwóch setach pokonał Ramkumara Ramanathana

Hindus bardzo dobrze czuje się na kortach trawiastych. Do turnieju awansował z kwalifkacji, w których w decydującej fazie w trzech setach pokonał Kacpra Żuka.

W pierwszym secie czwartkowego spotkania serwis odgrywał kluczową rolę. Żaden z tenisistów długo nie mógł sobie wypracować nawet okazji na „breaka”. O jego losach zadecydowało pojedyncze przełamanie, które 25-latek z Piotrkowa Trybunalskiego zdobył dopiero w dziesiątym gemie.

Polski tenisista poszedł za ciosem na początku drugiej odsłony meczu i odebrał podanie rywalowi już w drugim gemie, dzięki czemu odskoczył na 3:0. Majchrzak w tej części pojedynku również bardzo dobrze spisywał się przy własnym podaniu. Nie dał szansy rywalowi na odrobienie straty i po 72 minutach gry mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Kamil Majchrzak po raz drugi z rzędu zameldował się w ćwierćfinale zawodów w Nottingham. O najlepszą czwórkę imprezy Polak zagra z Denisem Kudlą. W zeszłym tygodniu Amerykanin zatrzymał reprezentant Biało-Czerwonych w półfinale. Majchrzak nie wykorzystał wtedy piłki meczowej.