Majchrzak zadebiutuje w turnieju głównym!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak bez problemu przeszedł przez eliminacje do Wimbledonu. Polak w meczu o główną drabinkę pewnie pokonał Enzo Couacauda, rewanżując się Francuzowi za porażki w czasach juniorskich. Piotrkowianin po raz drugi w karierze zagra w turnieju wielkoszlemowym.

Enzo Couacaud to przeciwnik, który w czasach juniorskich wybitnie nie leżał Kamilowi Majchrzakowi. Polak przegrywał z nim trzykrotnie, ale w zawodowym tenisie robi większą karierę od rywala. Jest coraz bliżej debiutu w czołowej setce rankingu ATP, podczas gdy Couacaud nie był jeszcze w TOP 200, ani nie zadebiutował w głównej drabince Wielkiego Szlema.

Majchrzak, który wcześniej przebrnął w tym roku przez eliminacje do Australian Open, marzył o debiucie w Wimbledonie, a w meczu z Couacaudem od początku uważany był za faworyta. I z tej roli wywiązał się śpiewająco, szybko przejmując inicjatywę. Pierwsze przełamanie nasz tenisista wywalczył w trzecim gemie. Później dołożył kolejne i w secie otwarcia wygrał dzięki temu 6:2.

Druga odsłona była najbardziej zacięta. W trzecim gemie piotrkowianin miał aż dziesięć okazji na przełamanie, ale po rywalizacji na przewagi Couacaud zdołał się obronić. Nie wystarczyło to jednak na długo, bo potem Majchrzak dwukrotnie przełamał rywala i prowadził już 5:2. Francuz starał się odrobić straty, zdołał po raz pierwszy odebrać Polakowi serwis, lecz przy drugiej okazji nasz tenisista zakończył sprawę, wygrywając 6:4.

W Wimbledonie, jako jedynym turnieju wielkoszlemowym, w finale eliminacji mężczyzn gra się do trzech wygranych setów. W trzeciej partii Majchrzak nie pozostawił najmniejszych wątpliwości, komu należy się miejsce w głównej drabince. Nie oddał rywalowi nawet gema i zwyciężył 6:2, 6:4, 6:0.

Tym samym w głównej drabince singla wśród mężczyzn będziemy mieli dwóch reprezentantów Polski – Majchrzaka oraz Huberta Hurkacza. Wśród kobiet zagrają Magda Linette oraz Iga Świątek. W finale eliminacji o wielkoszlemowy debiut powalczy jeszcze Katarzyna Kawa.


Wyniki

Finał eliminacji:
Kamil Majchrzak (Polska, 11) – Enzo Couacaud (Francja) 6:2, 6:4, 6:0