Majchrzak znów zagra w turnieju głównym

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak wybrał się za ocean na dwa turnieje ATP i na pewno nie żałuje tej decyzji. W pierwszym z nich, w Newport awansował do 1/8 finału, po czym rozegrał wyrównany mecz z Johnem Isnerem. W trakcie podróży do Atlanty forma nie uleciała. Polak wygrał dwa mecze jednego dnia i awansował do turnieju głównego.

Dla naszego reprezentanta turniej w Atlancie jest już trzecim od zakończenia zmagań na Wimbledonie. Co ciekawe, trzecim na innej nawierzchni. Po londyńskiej trawie Majchrzak przeniósł się na mączkę do Brunszwiku, później znów zagrał na trawie w Newport, a obecnie rywalizuje na nawierzchni twardej. Najważniejsze jednak, że z powodzeniem. Ze względu na niesprzyjającą wcześniej pogodę, w niedzielę musiał rozegrać dwa spotkania. Oba wygrał bez straty seta – z Trentem Brydem 6:4, 6:2, a ze znacznie bardziej znanym i doświadczonym Tommym Paulem 7:6(5), 6:4.

Pierwszym rywalem Polaka w turnieju głównym będzie Australijczyk Matthew Ebden. Obu zawodników łączy osoba Johna Isnera. Polak i Australijczyk walczyli z amerykańskim olbrzymem w ubiegłym tygodniu, podczas imprezy w Newport. W obu przypadkach skończyło się zwycięstwem Isnera 2:1 w setach.

Majchrzak i Ebden na kort wyjdą we wtorek. W poniedziałek Polak odpocznie od rywalizacji, natomiast Australijczyk stanie do walki w grze podwójnej.