Majorka. Drzewiecki pokonał Zielińskiego w finale debla

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: fot. Pekao Szczecin Open

W finale debla w turnieju Rafa Nadal Open, rozgrywanym w akademii hiszpańskiego mistrza na Majorce, spotkało się dwóch Polaków. W starciu o tytuł Karol Drzewiecki i Hiszpan Sergio Martos Gornes pokonali po wyrównanym meczu Brazylijczyka Fernando Romboliego i Jana Zielińskiego.

Karol Drzewiecki i Hiszpan Sergio Martos Gornes oraz Jan Zieliński i Brazylijczyk Fernando Romboli znakomicie spisywali się w tym tygodniu w turnieju rangi ATP Challenger na Majorce. Potrafili wygrywać trudne, wyrównane spotkania i dzięki temu spotkali się w finale. W nim ponownie mogliśmy spodziewać się zaciętej rywalizacji.

Nie zawiedliśmy się. Od początku trudno było prorokować kto ma w tym meczu większe szanse na zwycięstwo. Obydwa duety były skuteczne przy własnym podaniu. Widać było, że o rozstrzygnięciu może zadecydować chwilowa słabość. Jeden błąd, który rywale wykorzystają. W pierwszym secie przekonali się o tym Romboli i Zieliński, którzy dali się przełamać w siódmym gemie i straty już nie odrobili.

W drugiej partii obraz meczu się nie zmieniał. Jednak z każdą piłką nerwy po obydwu stronach rosły. Drzewiecki i Martos Gornes przybliżali się do zwycięstwa. Tymczasem ich rywale nie mogli sobie pozwolić na powtórkę z poprzedniego seta, bo walczyli o pozostanie w tym meczu. Zachowali jednak zimną krew. Wywalczyli piłkę setową na 6:4 przy serwisie rywali i potrafili ją wykorzystać, doprowadzając do super tiebreaka. Zdominowali go Drzewiecki i Martos Gornes oddając rywalom tylko trzy punkty.

Dla starszego z  Polaków to czwarty tytuł tej rangi po zwycięstwie w Szczecinie i Andrii przed trzema laty oraz Monterrey w zeszłym sezonie. Hiszpan wielokrotnie grał już wcześniej w finałach, ale dopiero po raz pierwszy odniósł zwycięstwo.


Wyniki

Finał debla

Karol Drzewiecki, Sergio Martos Gornes (Polska, Hiszpania, 4) – Fernando Romboli, Jan Zieliński (Brazylia, Polska, 2) 6:4, 4:6, [10:3]