Majorka. Dwóch Polaków zagra o finał

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Pekao Szczecin Open

Karol Drzewicki i Jan Zieliński mogą zmierzyć się ze sobą w finale challengera na Majorce. Obaj występują z zagranicznymi partnerami. 

Do Hiszpanii wybrało się aż czterech polskich tenisistów. Najlepiej spisują się Karol Drzewiecki i Jan Zieliński, którzy w piątek zagrają o awans do finału gry podwójnej. Wcześniej z turnieju odpadli Kacper Żuk i Piotr Matuszewski.

Drzewiecki tworzy parę z Hiszpanem Sergio Martosem. Zwycięstwem w pierwszej rundzie przerwali serię czterech porażek. Natomiast w ćwierćfinale nie musieli wychodzić na kort. Z rywalizacji wycofali się bowiem Kacper Żuk i Borna Gojo.

Partnerem Zielińskiego jest Fernando Romboli. W drodze do półfinału polsko-brazylijska para obroniła cztery piłki meczowe – jedną w pierwszej rundzie i trzy w ćwierćfinale.

Zieliński bardzo dobrze radził sobie też w singlu. Zwycięstwo w pierwszej rundzie nad Alejandro Gonzalezem było jego pierwszym w karierze na poziomie ATP Challenger Tour. Trzygodzinny mecz kosztował go jednak dużo sił. Następnego dnia ugrał tylko trzy gemy w starciu z najwyżej rozstawionym Yasutaką Uchiyamą.


Wyniki

Druga runda singla:

Yasutaka Uchiyama (Japonia, 1) – Jan Zieliński (Polska) 6:1, 6:2

 

Ćwierćfinały debla:

K. Drzewiecki, S. Martos (Polska, Hiszpania, 4) – B. Gojo, K. Żuk (Chorwacja, Polska) walkower
F. Romboli, J. Zieliński (Brazylia, Polska, 2) – R. Gonzales, H. Johnson (Filipiny, USA) 3:6, 6:1, 13-11