Majorka. Janowicz wyeliminował turniejową „dwójkę”, zagra o półfinał

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz awansował do najlepszej ósemki challengera Rafael Nadal Open z pulą nagród 45 730 euro. W czwartek Polak w dwóch setach pokonał dużo wyżej sklasyfikowanego Ryana Penistona.

Polak występuje w Hiszpańskich zawodach dzięki „dzikiej karcie”. W pierwszej rundzie wyeliminował w dwóch setach Sebastiana Ofnera. W drugiej przyszło mu się zmierzyć z rozstawionym z numerem 2 Brytyjczykiem. Łodzianin bardzo dobrze rozpoczął czwartkowe spotkania i już w pierwszym gemie wypracował sobie okazje na przełamanie. Dwie pierwsze rywal obronił, ale przy trzeciej Janowicz głębokim forhandem wymusił na nim błąd z backhandu. Półfinalista Wimbledonu z 2013 roku w tej części meczu ani razu nie musiał nawet bronić się przed stratą podania, a w siódmym gemie dołożył jeszcze jednego „breaka” i pewnie objął prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania walka była zdecydowanie bardziej wyrównana. Reprezentant Biało-Czerwonych dobrze rozpoczął i odebrał podanie rywalowi w drugim gemie. Peniston szybko odrobił jednak stratę. O losach meczu zadecydował siódmy gem, w którym 31-latek urodzony w Łodzi po raz drugi przełamał rywala. Janowicz wypracowanej przewagi już nie wypuścił z rąk i po godzinie i 32 minutach walki mógł wznieść ręce w geście triumfu.

O miejsce w półfinale Jerzy Janowicz zagra z Lucą Nardim.


Wyniki

Druga runda singla

Jerzy Janowicz (Polska, WC) – Ryan Peniston (Wlk. Brytania, 2) 6:2 6:4