Majorka. Miedwiediew triumfatorem

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Daniił Miedwiediew wzmocnił pewność siebie przed Wimbledonem, po tym, jak okazał się najlepszy w Mallorca Championships 2021. Rosjanin w finale nie dał szans Samowi Querreyowi, pokonując go 6:4, 6:2. To pierwszy tytuł zdobyty przez moskwianina na trawie, jedenasty ogólnie.

Sezon na trawie nie rozpoczął się najlepiej dla Daniiła Miedwiediewa. W Halle Rosjanin odpadł w pierwszej rundzie po dwusetowej porażce z Janem-Lennardem Struffem. Jednak drugi tenisista świata był w stanie odnaleźć formę i na Majorce udowodnił, że potrafi grać dobrze także na tej nawierzchni. W drodze to końcowego triumfu Miedwiediew stracił tylko jednego seta, w starciu półfinałowym z Pablo Carreno Bustą.

W finale rywalem Rosjanina był Sam Querrey, który walczył o pierwszy triumf od 2017 roku. Jednak Amerykanin nie był w stanie niczym zaskoczyć rywala, który świetnie radził sobie w sobotę z returnem. Miedwiediew, zazwyczaj returnujący daleko zza linii końcowej, wykorzystał to, by zdobywać przewagę sytuacyjną. Querrey nie był tak skuteczny przy serwisie, jak w poprzednich meczach i posyłał zdecydowanie mniej asów. Szanse na przełamanie dla finalisty US Open 2019 pojawiły się przy stanie 3:3. Ten wykorzystał ją przy drugiej okazji i przewagę utrzymał do końca. Po 36 minutach wyżej notowany zawodnik wyszedł na prowadzenie 6:4.

W drugiej odsłonie Miedwiediew zaprezentował jeszcze wyższy poziom gry. Wygrał 93% punktów po pierwszym podaniu i w całym spotkaniu nie dał ani jednej szansy przeciwnikowi na przełamanie. W drugiej partii faworyt pojedynku dwukrotni uzyskał breaka – w pierwszym i w siódmym gemie. Querrey z kolei nie mógł znaleźć sposobu na tak dysponowanego rywala i w efekcie po godzinie gry triumfatorem imprezy został Miedwiediew. 25-latek z Moskwy zdobył jedenasty tytuł w karierze, drugi w tym roku i pierwszy na trawie.