Majorka. Półfinał nie dla Janowicza

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto:

Jerzy Janowicz nie zagra w półfinale turnieju rangi Challenger na Majorce. Polak przegrał w trzech setach z młodym Włochem Lucą Nardim. Rywal łodzianina jest na w turnieju na Balearach rozstawiony z „7”.

Podejmujący kolejną próbę powrotu do tenisa Jerzy Janowicz czyni postępy. Dotarł do ćwierćfinału turnieju na Majorce i w piątek walczył o półfinał z Lucą Nardim. Mający 19 lat Włoch to kolejny utalentowany reprezentant tego kraju. Rozstawiony z „7” zawodnik był oczywiście faworytem tego spotkania.

W pierwszym secie wywiązywał się z tej roli znakomicie. Nie dawał Polakowi większych szans i przegrał tylko dwa gemy. Janowicz potrafił jednak postawić się swojemu rywalowi. W drugiej partii to on przejął inicjatywę i wygrał seta 6:3. Co więcej, uczynił to w ekspresowym tempie, bo w niespełna pół godziny. Niestety nie starczyło mu sił by rozegrać mecz na pełnym dystansie. W decydującej partii znów rządził Włoch, oddając tylko jednego gema. To on zachowuje zatem szansę na tytuł.

Luca Nardi (Włochy, 7) – Jerzy Janowicz (Polska, WC) 6:2, 3:6, 6:1