Melbourne. Dodatkowy turniej WTA przed Australian Open

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: The Age, foto: AFP

Nie dwa, a trzy równoległe turnieje rangi WTA 500 odbędą się w Melbourne w tygodniu poprzedzającym Australian Open. Tennis Australia i WTA postanowiły zorganizować te zawody, aby więcej zawodniczek mogło lepiej rozegrać się przed startem wielkoszlemowych zmagań.

Pandemiczna rzeczywistość okazuje się szczególnie trudna dla tenisistów i tenisistek chcących wystąpić w Australian Open. Dwutygodniowa kwarantanna i ograniczone możliwości treningów przed jednym z czterech najważniejszych turniejów to z pewnością nie jest wymarzony scenariusz. Organizatorzy zmagań chcą jednak pomóc zawodnikom i zawodniczkom złapać odpowiedni rytm przed wielkoszlemową rywalizacją.

Poprzedzający Australian Open tydzień będzie niezwykle intensywny na kortach Melbourne Parku. Jak się w ostatniej chwili okazało, w ciągu jednego tygodnia obędzie się tam równolegle nie pięć, a sześć turniejów. Dodano bowiem kolejne zawody kobiet. Obok planowanych pierwotnie zmagań pod szyldami Gippsland Trophy i Yarra Valley Classic, ma się odbyć jeszcze Grempians Trophy. Wszystkie te turnieje będą mieć rangę WTA 500.

Przypomnijmy również, że w tym samym czasie odbędą się trzy turnieje męskie. Obok drużynowego ATP Cup, zawodnicy powalczą w dwóch imprezach rangi 250 – Great Ocean Road Open oraz Murray River Open. Warto także dodać, że równolegle z drugim tygodniem rywalizacji w Australian Open, te tenisistki które już odpadną, będą mogły pozostać w Melbourne by wziąć udział w zawodach rangi 250 nazwanych Phillip Island Trophy.