Marbello Cup. Michalski zwycięzcą turnieju

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Pekao Szczecin Open

Daniel Michalski przegrał dwa pierwsze mecze w Marbello Cup, ale później prezentował się już o wiele lepiej i okazał się najlepszy w całym turnieju. W finale pokonał 6:3, 6:7(5), 10-3  Macieja Rajskiego.

Sześciu tenisistów najpierw rywalizowało w systemie każdy z każdym i na tej podstawie wyłoniono półfinalistów. Daniel Michalski spotkał się z Filipem Kolasińskim, natomiast Maciej Rajski z Janem Zielińskim. Te pojedynki pokazały, jak wyrównana była rywalizacja w turnieju. W pierwszej fazie zawodów również doszło do tych starć i zwycięsko wyszli z nich Kolasiński i Zieliński. W półfinałach sytuacja obróciła się o 180 stopni. Michalski i Rajski zrewanżowali się przeciwnikom, wygrywając w dwóch setach.

Zanim doszło do finału, rozegrano jeszcze mecze o piąte i trzecie miejsce. W pierwszym z nich Michał Dembek nie dał najmniejszych szans Mateuszowi Terczyńskiemu, zwyciężając 6:0, 6:1. Początkowo wydawało się, że równie jednostronne będzie spotkanie o trzecie miejsce. Jan Zieliński nie stracił bowiem ani jednego gema w pierwszym secie pojedynku z Filipem Kolasińskim. Ostatecznie wygrał jednak dopiero po zaciętej końcówce 6:0, 5:7, 10-7.

Zawody zwieńczył mecz finałowy, w którym Daniel Michalski pokonał 6:3, 6:7(5), 10-3 Macieja Rajskiego. O losach pierwszego seta zadecydowało przełamanie z czwartego gema. Z kolei w drugiej odsłonie rywalizacji Michalski miał cztery break-pointy, jednak żadnego z nich nie wykorzystał. W tie-breaku minimalnie lepszy był Rajski (7-5).  To zapowiadało wyrównaną końcówkę, jednak w super tie-breaku od stanu 4-3 punkty zdobywał tylko Michalski. Tym samym 20-latek przypieczętował zwycięstwo w całej imprezie, która nie rozpoczęła się po jego myśli. Dwa pierwsze mecze przegrał, jednak później był już nie do zatrzymania