Marbello Cup. Zieliński z kompletem zwycięstw po dwóch dniach zmagań

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: PZT

Grupa sześciu polskich tenisistów uczestniczy w Marbello Cup – jak podają organizatorzy na swojej stronie internetowej – konsultacjach treningowych w formie punktowej. Po dwóch dniach zmagań najwięcej powodów do radości ma Jan Zieliński, który jako jedyny wygrał wszystkie cztery spotkania. Bardzo dobrze radzi sobie też Filip Kolasiński.

Zawodnicy rywalizują w systemie każdy z każdym i dziennie rozgrywają po dwa pojedynki. Po dwóch dniach zmagań znajdują się już więc na ostatniej prostej turnieju. W zaplanowanej na czwartek ostatniej kolejce gier naprzeciw siebie staną dwaj na razie najlepiej spisujący się zawodnicy – niepokonany Jan Zieliński i Filip Kolasiński, który uległ tylko Michałowi Dembkowi.

Stawka jest wyrównana i nie brakuje bardzo zaciętych pojedynków. We wtorek o losach aż pięciu z sześciu starć decydował trzeci set. Biorąc pod uwagę, że rozgrywany jest do dziesięciu wygranych punktów, o końcowym wyniku decydują często pojedyncze piłki.

W super tie-breakach wyjątkowo skuteczny jest Jan Zieliński, który na swoją korzyść rozstrzygał wyrównane końcówki w spotkaniach z Mateuszem Terczyńskim, Danielem Michalskim i Michałem Dembkiem. Jedynym zawodnikiem, którego pokonał 2-0 w setach był Maciej Rajski. Ostatnim rywalem 23-letniego tenisisty, który kilka miesięcy temu debiutował w reprezentacji Polski w Pucharze Davisa, będzie Filip Kolasiński. Najmłodszy uczestnik imprezy zaczął od sprawienia dużej niespodzianki i pokonania 6:2, 7:6(0) najwyżej notowanego w rankingu ATP Daniela Michalskiego. Później poszedł za ciosem i pokonał też Mateusza Terczyńskiego i Macieja Rajskiego. Z Michałem Dembkiem prowadził natomiast 1-0 w setach, ale ostatecznie uległ 1-2.