Maria Sakkari z nowym trenerem podczas amerykańskiej wiosny

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.tennisworld.com, foto: AFP

Maria Sakkari zatrudniła nowego trenera, który będzie z greczynką podczas marcowych turniejów w Indian Wells oraz Miami. Nowym człowiekiem w sztabie jest David Witt, czyli były szkoleniowiec Jessici Peguli.

Końcówka zeszłego sezonu oraz początek tego roku nie jest zbyt udany dla greczynki. Podczas WTA Finals w Cancun Sakkari przegrała wszystkie mecze fazy grupowej i zakończyła występ w Meksyku. Z kolei podczas pierwszej w sezonie lewy Wielkiego Szlema dwukrotna uczestniczka 1/8 Australian Open pożegnała się z imprezą po drugiej rundzie. Takie wyniki sprawiły, że mimo wysokiej, dziewiątej pozycji, w rankingu WTA Maria Sakkari w połowie lutego postanowiła rozstać się ze swym wieloletnim trenerem – Tomem Hillem.

Teraz była trzecia rakieta świata poinformowała, że podczas marcowych turniejów rangi WTA 1000 w Indian Wells oraz Miami w jej boksie trenerskim zasiądzie David Witt. Amerykanin to były trener Jessici Peguli. Jego drogi z rodaczką rozstały się na początku lutego. Jednak jak widać, długo bez zajęcia nie pozostał.

Turnieje podczas amerykańskiej wiosny będą sprawdzianem dla Greczynki oraz Amerykanina. Po nich mają podjąć decyzję o ewentualnym kontynuowaniu dalszej współpracy. W tym roku Sakkari będzie bronić punktów za zeszłoroczny półfinał w Indian Wells oraz drugą rundę w Miami.