Maria Szarapowa nie zagra w Miami! Rosjanka poddała się operacji

/ Kacper Kaczmarek , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Maria Szarapowa po wycofaniu się z prestiżowej imprezy w Indian Wells, nie zagra także w Miami. Rosjanka przed kilkoma dniami przeszła operację ręki, po której będzie musiała odpocząć od tenisa przez co najmniej kilka tygodni.

Powodem absencji Rosjanki na światowych kortach jest drobny zabieg barku, któremu Szarapowa poddała się przed kilkoma dniami. Kontuzja, która towarzyszy jej od lata ubiegłego roku, uniemożliwiała jej walkę o najwyższe cele i powrót do ścisłej światowej czołówki.

Pięciokrotna mistrzyni wielkoszlemowa o swojej decyzji poinformowała za pomocą mediów społecznościowych. Po konsultacji z kilkoma specjalistami zdecydowała o wymuszonej przerwie i przejściu operacji. Proces leczenia ma potrwać kilka tygodni. Na ten moment nie wiadomo jednak, kiedy Rosjanka powróci na korty.

Szarapowa to pięciokrotna mistrzyni wielkoszlemowa i była liderka światowego rankingu. Obecnie notowana jest na 29. miejscu w klasyfikacji najlepszych tenisistek. W 2019 roku rozegrała zaledwie osiem spotkań, z czego sześć zakończyła zwycięsko. Na korcie po raz ostatni widziana była przed miesiącem w Sankt Petersburgu, gdzie po wygranej nad Darią Gawriłową w pierwszej rundzie, poddała walkowerem pojedynek z Darią Kasatkiną.