Marian Vajda trenerem Molczana

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: tennisnet.com, foto: AFP

Kilka miesięcy po zakończeniu współpracy z Novakiem Dżokoviciem Marian Wajda znalazł nowego podopiecznego. Mający 57 lat szkoleniowiec poprowadzi swojego rodaka Alexa Molczana. Słowak ostatnio coraz śmielej radzi sobie w zawodach ATP.

Ciężko będzie się przyzwyczaić do widoku Mariana Vajdy w boksie innego zawodnika, niż Novak Dżoković. Słowacki szkoleniowiec trenował Serba niemal od początku jego seniorskiej kariery. Był w teamie obecnego lidera rankingu ATP od 2006 roku do końca ostatniego sezonu (z roczną przerwą od wiosny 2017). Nie znaczy to jednak, że nie pracował z innymi zawodnikami. W latach 2001-2005 trenował swojego rodaka Karola Kuczerę. Ma też doświadczenie bycia kapitanem drużyny w Pucharze Davisa i Pucharze Federacji.

W tym tygodniu dołączył do teamu Alexa Molczana. Z 47. zawodnikiem rankingu ATP najprawdopodobniej pozostanie też jego dotychczasowy trener – Karol Beck. Tenisista z Preszowa ostatnio radzi sobie coraz lepiej, pnąc się w rankingu ATP. W grudniu skończy 25 lat. Do jego największych sukcesów należą na razie finały w Belgradzie i Marrakeszu. W stolicy Serbii w ubiegłym roku uległ Novakowi Dżokoviciowi. W Maroku uległ w minionym miesiącu Davidowi Goffinowi.