Mariana Duque Marino odkłada rakietę

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: AFP

Najlepsza kolumbijska tenisistka ostatnich lat kończy karierę. 29-letnia Mariana Duque Marino ogłosiła, że zbliżający się turniej Claro Open Colsanitas będzie ostatnim w jej karierze. Zawodniczka zakończy karierę przed własną publicznością w Bogocie.

Mariana czuje się zmęczona życiem sportowca. Poinformowała nas, że zamierza skupić się na innych osobistych wyzwaniach – powiedział dyrektor kolumbijskiego turnieju, Ignacio Correa. Co więcej, zapewnił on, że Colsanitas, jako główny sponsor zawodniczki, nie przestanie wspierać jej w dalszym życiu zawodowym.

Duque Marino to mistrzyni turnieju w…Bogocie z 2010 roku. Wówczas w finale pokonała samą Angelique Kerber. W 2016 roku zagrała o tytuł w Norymberdze, jednak musiała uznać wyższość Kiki Bertens. Na swoim koncie ma również tytuł deblowy, wywalczony wraz z rodaczką, Cataliną Castano, w 2012 roku w Bastad. Ponadto trzykrotnie przegrywała w finałach oraz zdobyła dwa deblowe tytuły z rangi WTA 125K.

Najlepszy wynik wielkoszlemowy osiągała w 2015 i 2017 roku, dochodząc do trzeciej rundy odpowiednio: US Open i Rolanda Garrosa. Na swoim koncie ma również cztery medale igrzysk panamerykańskich. W 2015 roku zdobyła w nich złoto w singlu. Ponadto zagrała na igrzyskach olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro.