Marrakesz. Filip Pieczonka bez gry w półfinale
Filip Pieczonka i Younes Lalami zagrają o finał deblowego turnieju ATP 250 na kortach ziemnych w Marrakeszu. Polak z Marokańczykiem osiągnęli kolejną fazę zmagań bez konieczności pojawienia się na placu gry.
Po sprawieniu niespodzianki i pokonaniu w meczu pierwszej rundy najwyżej rozstawionych w imprezie, Hugo Nysa oraz Edouarda Rogera-Vasselina, Pieczonka z Lalamim mieli rywalizować w czwartek z Alexandre Mullerem i Mickiem Veldheerem. Do ćwierćfinałowego starcia z francusko-holenderską pary jednak nie doszło ze względu na niedyspozycję zdrowotną jednego z rywali.
Otrzymany walkower sprawił, że polski tenisista w swoim debiucie na głównym szczeblu rozgrywek ATP zagra o udział w finale. Przeciwnikami polsko-marokańskiego debla będą w tej potyczce oznaczeni numerem czwartym Robert Cash i James Tracy. Amerykanie pokonali w ćwierćfinale Nicolasa Barrientosa oraz Ariela Behara 6:2, 7:6(6).
Reprezentant Polski także z innego powodu może uznać swój występ w Maroku za przełomowy. Zdobyte punkty do rankingu pozwolą mu bowiem zadebiutować w kolejnym notowaniu w najlepszej „setce” deblistów.
Wyniki
Ćwierćfinał gry podwójnej:
Younes Lalami, Filip Pieczonka (Maroko, Polska, WC) – Alexandre Muller, Mick Veldheer (Francja, Holandia) walkower



