Marsylia. Bublik obronił meczową i zagra z Hurkaczem.

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Aleksander Bublik poszedł w ślady Huberta Hurkacza i obronił piłkę meczową w ćwierćfinałowym starciu z Grigorem Dimitrowem. Kazach wygrał 7:5, 3:6, 7:6(6) i zagra z Polakiem o finał turnieju Open 13 Provence.

Pierwsza połowa otwierającego seta minęła błyskawicznie na pewnych wygranych serwujących. Po sześciu gemach było 3:3, aż nagle oglądaliśmy chwilowe załamanie formy z każdej strony. Nie miało to jednak wpływu na wynik, ponieważ po dwóch wzajemnych przełamaniach, na tablicy był znowu remis. Przy stanie 5:5 zanosiło się na dogrywkę, ale Dimitrow niespodziewanie stracił podanie, a Bublik dowiózł wynik i wygrał pierwszego seta.

W drugiej partii Kazach pozwolił sobie na chwilę nieuwagi, a jak się później okazało, ceną była przegrana seta. Tenisiści bez problemów wygrywali gemy serwisowe i nie było nawet równowagi! Wyjątkiem był czwarty gem przy podaniu Bublika. Dimitrow zdobył przełamanie i rozstrzygnął losy seta.

Zawodnicy kontynuowali skuteczne serwowanie w finałowej partii. Po dwunastu gemach remisowali bez przełamań. Co więcej, po drodze była  tylko jedna, niewykorzystana szansa na break-point. Tie-break był wyrównany, ale to Dimitrov serwował po mecz przy stanie 6:4. Zamiast skończyć spotkanie, Bułgar nie wygrał już żadnego punktu i to Kazach zmierzy się w półfinale z Hubertem Hurkaczem. Nie zmienia to faktu, że w całym meczu nie brakowało ciekawych zagrać, do których ta dwójka regularnie sięga.

W drugim półfinale zagra Francuz, Arthur Fils, który pokonał Stana Wawrinkę 6:2, 6:3. Jego rywalem będzie rodak, Benjamin Bonzi. Francuz niepodziewania pokonał Alexa De Minaura 6:2, 6:4.