Marsylia. Hubert Hurkacz najwyżej rozstawionym z widokiem na szybki rewanż

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz to najwyżej rozstawiony tenisista turnieju ATP 250, który w poniedziałek rozpocznie się w Marsylii. Na dwa dni przed rozpoczęciem rywalizacji odbyło się losowanie i wrocławianin poznał potencjalnych rywali.

Najlepszy polski singlista po australijskiej części sezonu przeniósł się do Europy i kontynuuje starty w turniejach halowych. W mijającym tygodniu zakończył zmagania na drugiej rundzie turnieju ATP 250 w Rotterdamie. Teraz dziesiąty zawodnik świata będzie rywalizować w Marsylii. Pierwotnie miał być turniejową „dwójką”, jednak na skutek wycofania się Holgera Rune, wrocławianin znalazł się na samej górze turniejowej drabinki.

Jako najwyżej rozstawiony w pierwszej rundzie ma wolny los. Rywala w 1/8 finału dla naszego zawodnika wyłoni spotkanie między Arthurem Rinderknechem i Leandro Riedim. Rywalem naszego tenisisty w ćwierćfinale może być David Goffin, a w ewentualnym półfinale Hurkacz może otrzymać szansę rewanżu za porażkę w tym tygodniu z Grigorem Dimitrowem.

Ktokolwiek sięgnie po tytuł w tegorocznej edycji, pewne jest to, że nie będzie to zeszłoroczny mistrz. Andriej Rublow nie zdecydował się na obronę tytuł, bo w tym samym czasie będzie walczyć o rankingowe punkty podczas turnieju tej samej rangi w katarskiej Dosze.