Marsylia. Hubert Hurkacz w finale!

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz awansował do finału turnieju ATP w Marsylii! Polski tenisista pokonał Alexandra Bublika 6:4, 7:6(4) i będzie miał szansę zdobyć szósty tytuł w karierze.

W pierwszym secie obaj tenisiści wygrali większość swoich gemów serwisowych. Jedyny wyjątek od tej reguły wystąpił w piątym gemie, gdy Hurkacz przełamał rywala. To był kluczowy moment tej odsłony meczu, gdyż zapewnił Polakowi zwycięstwo w pierwszym secie 6:4.

W drugiej partii Bublik od początku miał problemy z utrzymaniem swojego serwisu, W początkowych gemach wrocławianin miał kilka okazji na przełamanie, aczkolwiek żadnej z nich nie wykorzystał. O losach seta zdecydował więc tie-break, w którym więcej zimnej krwi zachował polski tenisista.

Hubert Hurkacz wygrał całe spotkanie 6:4, 7:6(4). W całym meczu na jego koncie zapisano 22 asy serwisowe, 75-procentową skuteczność pierwszego serwisu oraz 82% wygranych punktów przy pierwszym podaniu. Polak był nie tylko efektywny, ale również efektowny. Na szczególne uznanie zasługuje zwłaszcza fenomenalne zagranie z trzeciego gema drugiego seta, które bez wątpienia będzie jednym z kandydatów do zdobycia nagrody za uderzenie roku.

Zwycięstwo z Bublikiem dało Hurkaczowi awans do finału turnieju ATP w Marsylii. Przeciwnikiem będzie lepszy z pary Benjamin Bonzi – Arthur Fils. Jeżeli wrocławianin zdobędzie tytuł, będzie to jego szóste turniejowe zwycięstwo w karierze.