Marsylia. Hurkacz przegrał także w deblu

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz oraz Gilles Simon nie zdołali sprawić niespodzianki w pierwszej rundzie deblowego turnieju ATP w Marsylii. Polsko-francuski duet przegrał w dwóch setach z rozstawionymi z numerem cztery Juergenem Melzerem i Edouardem Rogerem-Vasselinem 6:7(5), 4:6.

Po porażce w drugiej rundzie singla z Vaskiem Pospisilem Huberta Hurkacza czekała jeszcze rywalizacja w turnieju deblowym, do którego zgłosił się razem z innym singlistą, Gillesem Simonem. Po drugiej stronie siatki stanęli skupiający się obecnie już tylko na deblu Juergen Melzer i Edouard Roger-Vasselin, którzy zostali rozstawieni z numerem cztery.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Co prawda „nasza” para zaczęła fatalnie, bo przegrała pierwsze trzy gemy, ale później Hurkacz z Simonem odrobili straty. W dwunastym gemie obronili setbola i doprowadzili do tiebreaka. W nim prowadzili już nawet 5-4 z przewagą minibreaka, lecz w kluczowym momencie lepsi okazali się rywale. Melzer i Roger-Vasselin wygrali trzy kolejne akcje i całego seta.

O losach drugiej odsłony zdecydował siódmy gem. Wówczas Melzer oraz Roger-Vasselin zdobyli przełamanie, które dało im zwycięstwo w całym meczu. Hurkacz i Simon mieli jeszcze okazję na odrobienie strat w samej końcówce, lecz decydujący punkt padł łupem rywali. Dzięki temu duet rozstawiony z numerem cztery wygrał ostatecznie 7:6(5), 6:4.

Pierwsza runda debla:
J. Melzer, E. Roger-Vasselin (Austria, Francja, 4) – H. Hurkacz, G. Simon (Polska, Francja) 7:6(5), 6:4