Marsylia. Młody Szwajcar postraszył Hurkacza

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

W drugiej rundzie turnieju w Marsylii Hubert Hurkacz mierzył się ze Szwajcarem Leandro Riedim. Młody Szwajcar sprawił naszemu reprezentantowi niemało problemów. Na szczęście ostatecznie wrocławianin wygrał.

Po raz pierwszy Hubertowi Hurkaczowi przyszło mierzyć się z Leandro Riedim. Utalentowany 21-letni Szwajcar w 2020 roku grał w finale juniorskiego Roland Garros, gdzie przegrał ze swym rodakiem Dominiciem Strickerem. W pierwszej rundzie zawodów na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie Hurkacz miał „wolny los” Riedi poradził sobie  wdwóch setach z Francuzem Arthurem Rinderknechem. Rozstawiony w Marsylii z „1” Polak był jednak zdecydowanym faworytem czwartkowego spotkania.

Aczkolwiek nie rozpoczęło się ono dobrze dla tenisisty z Wrocławia. Już w pierwszym gemie Riedi zdobył przewagę przełamania. Hurkacz miał później wiele okazji do odrobienia tej straty, ale rywal skutecznie się bronił. Szwajcar też zresztą miał jeszcze w tym secie break-pointy. Przewagi nie powiększył, ale ręka nie zadrżała mu w kluczowych momentach. Wykorzystał już pierwszą piłkę setową na 6:4 i zrobił krok w kierunku sprawienia sensacji.

W drugim secie tenisista spod Alp wciąż prezentował się nieźle, ale Polak był już w stanie kontrolować wydarzenia na korcie. W szóstym gemie przełamał wreszcie serwis swojego rywala i wyrównanie było na wyciągnięcie ręki. Hurkacz nie zawiódł, wygrywając seta 6:3.

Wrocławianin nie spuścił z tonu w decydującej partii. Już w trzecim gemie udało mu się wypracować przewagę przełamania. Szwajcarowi na pewno nie można było odmówić ambicji. Dawał z siebie wszystko, by doprowadzić do wyrównania i był tego bliski. Natomiast Polak nie dał się już tak zaskoczyć, jak to miało miejsce na początku meczu. Nie zwalniał tempa i jeszcze bardziej uspokoił swoich kibiców, powiększając przewagę do stanu 5:2. Nie mógł już tego wypuścić. W kolejnym gemie zakończył mecz.

O półfinał zmierzy się z Mikaelem Ymerem. Szwed w pierwszej rundzie wyeliminował Mołdawianina Radu Albota. W drugiej miał grać z rozstawionym z „6” Davidem Goffinem, jednak Belg nie wyszedł na kort z przyczyn zdrowotnych.


Wyniki

Hubert Hurkacz (Polska, 1) – Leandro Riedi (Szwajcaria) 4:6, 6:3, 6:2