Marsylia. Reprezentant gospodarzy na drodze Huberta Hurkacza do tytułu

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Reprezentant gospodarzy Benjamin Bonzi będzie finałowym rywalem Huberta Hurkacza w niedzielnym meczu turnieju ATP 250 w Marsylii. Sześćdziesiąty tenisista świata w drugim półfinale okazał się lepszy od swego rodaka Arthura Filsa.

Kibiców polskiego tenisa w sobotnie popołudnie elektryzowały dwa spotkania. Finał Igi Świątek w Dubaju oraz półfinał Huberta Hurkacza w Marsylii. O ile ten drugi zakończył się nie po myśli naszej tenisistki o ile w tym pierwszym górą był Polak i czekał na rywala, którego wyłonił drugi mecz półfinałowy.

W nim na przeciwko siebie stanęli dwaj reprezentanci gospodarzy. Po jednej stronie znalazł się sklasyfikowany na miejscu 60. Benjamin Bonzi, a po drugiej grający dzięki „dzikiej karcie” Arthur Fils. Losy obu partii sobotniego spotkania rozstrzygnęły dwa przełamania, po jednym w każdej odsłonie. Każde z nich padło łupem 26-latka z Nimes i to on pozostaje w grze o końcowy triumf w Marsylii.

Niedzielny finał będzie drugim spotkaniem o tytuł mistrzowski w imprezach głównego cyklu dla Bonziego. Przed miesiącem w Pune musiał uznać wyższość Tallona Griekspoora. Będzie to pierwszy pojedynek Polaka i Francuza w turnieju głównego cyklu. W imprezach niższej rangi grali raz, w 2018 podczas challengera w Breście górą był reprezentant naszego kraju.


Wyniki

Półfinał:

Benjamin Bonzi (Francja) – Arthur Fils (Francja, WC) 6:4, 6:4