Marsylia: tytuł dla Del Potro

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Michael Llodra nie obronił tytułu w Marsylii. Na ostatniej prostej Francuz przegrał 4:6, 4:6 z Juanem Martinem Del Potro, dla którego to dziesiąty tytuł w karierze.

Argentyńczyk dysponował dziś genialnym serwisem. Tak dobre podanie poprowadziło go do zwycięstwa nad Michaelem Llodrą, który w gemach serwisowych rywala nie miał prawie nic do powiedzenia. Del Potro wygrał 36 z 40 akcji po pierwszym podaniu i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem. Llodra miał większe problemy i mimo że walczył najlepiej, jak umiał dwukrotnie skapitulował. W każdej z dwu partii Argentyńczyk zdobył po jednym przełamaniu i triumfował 6:4, 6:4.

Każdy finał jest wyjątkowy. Przechodzą wtedy przez głowę różne myśli. W ostatnim gemie przegrywałem 0-30. Byłem bardzo zdenerwowany. Od meczu z Dawydienką nie zrobiłem żadnego podwójnego błędu serwisowego, aż do momentu, kiedy prowadziłem 5:4, będąc gema od zwycięstwa. Cieszę się, że udało mi się wygrać. To dla mnie niesamowite uczucie – powiedział po spotkaniu Del Potro.

 


Wyniki

Finał singla:
Juan Martin Del Potro (Argentyna, 4) – Michael Llodra (Francja) 6:4, 6:4