Marsylia. Ugo Humbert triumfuje

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Ugo Humbert okazał się najlepszy w turnieju rangi ATP 250 w Marsylii. Francuz w finałowym meczu pokonał Grigora Dimitrova 6:4, 6:3.

Zdobycie tytułu w swoim kraju to zawsze jedno z piękniejszych chwil w karierze każdego sportowca. 11 lutego po raz drugi w karierze przed taką szansą stanął Ugo Humbert. Trzy miesiące temu ta sztuka udała mu się w Metz, gdzie się urodził. W Marsylii francuski tenisista po pokonaniu Huberta Hurkacza w finale zmierzył się z Grigorem Dimitrovem.

Pierwszy set tego meczu był bardzo wyrównany. W końcówce Francuz podkręcił jednak tempo i dzięki temu przełamał przeciwnika i zapisał tę partię na swoim koncie.

Drugi set miał inny przebieg, ponieważ Dimitrov tym razem znacznie szybciej stracił własne podanie. Zdarzyło się to już w jego pierwszym gemie serwisowym. Bułgar próbował odrobić straty, jednak świetnie dysponowany reprezentant gospodarzy nie dał mu na to szansy.

Ugo Humbert pokonał Grigora Dimitrova 6:4, 6:3 w finale turnieju rangi ATP 250 w Marsylii. Dla 25-latka z Metzu to piąty tytuł głównego cyklu w karierze. Wcześniej ten tenisista triumfował w Auckland, Antwerpii, Halle i Metz.


Wyniki

Finał gry pojedynczej:

Ugo Humbert (Francja, 4) – Grigor Dimitrov (Bułgaria, 2) 6:4, 6:3