Marsz Hurkacza po czołową pięćdziesiątkę. Gdzie zagra Polak?

/ Mateusz Geisler , źródło: własne / interia.pl / polsatsport.pl, foto: AFP

Znane są plany startowe najlepszego obecnie polskiego tenisisty. Hubert Hurkacz przez najbliższe dwa tygodnie odpocznie od rywalizacji w zawodach i skupi się na treningach. Później czekają go występy w Monte Carlo, Budapeszcie i Madrycie.

Po udanych występach w Ameryce Północnej, Hurkacza czeka odpoczynek. Polak, po odpadnięciu w trzeciej rundzie w Miami, może spokojnie poświęcić się treningom i przygotowaniom do kolejnej części sezonu. Po serii dobrych występów na nawierzchni twardej, czeka go aklimatyzacja na kortach ziemnych. W rozmowie z portalem Interia Hurkacz zdradził, że wybierze się do Monte Carlo, gdzie jest już umówiony na wspólne treningi z Alexandrem Zverevem.

Wszystko wskazuje więc na to, że plany najwyżej notowanego polskiego tenisisty ulegną małym zmianom. Pierwszy występ Hurkacza na kortach ziemnych był zaplanowany na drugi tydzień kwietnia. Wówczas rozegrany zostanie turniej rangi ATP 250 w Marakeszu. 22-letni wrocławianin widnieje na liście zgłoszeń, ale jego wypowiedzi nie pozostawiają wątpliwości – w tej imprezie go nie zobaczymy.

W kolejnym tygodniu (15-21 kwietnia) odbędzie się turniej w Monte Carlo. Jest to z pewnością jeden z najważniejszych przystanków w drodze do paryskiej lewy Wielkiego Szlema. Rozgrywany bez przerwy od 1897 roku turniej jest kolejnym, po imprezach w Indian Wells i Miami, z rangi ATP Masters 1000. Na ten moment Polak jest pierwszym oczekującym na wejście do turnieju głównego bez konieczności gry w eliminacjach. Po starcie w Monako czeka go podróż do stolicy Węgier. W Budapeszcie rozegra turniej z rangi ATP 250. 

Wrocławianin stoi przed szansą zanotowania kolejnego awansu w rankingu ATP. Do zakończenia turnieju w stolicy Węgier broni bowiem zaledwie pięciu punktów. Oznacza to, że każde potencjalne zwycięstwo, przybliży go do czołowej pięćdziesiątki klasyfikacji najlepszych tenisistów.

Co w maju? Na razie znamy listy zgłoszeń turniejów z pierwszej połowy miesiąca. Hurkacz planuje wystąpić w kolejnych zawodach z serii ATP Masters 1000, tym razem w Madrycie (6-12 maja).