Marzenie Murrayów – wspólny debel na Wimbledonie

/ Dominika Opala , źródło: www.tennishead.net, foto: AFP

Andy i Jamie Murray tylko kilka razy w karierze wystąpili razem w grze podwójnej. Jednakże nigdy nie zagrali wspólnie na kortach Wimbledonu, a to, jak przyznaje starszy z nich, jest ich marzeniem. 

Andy i Jamie Murray wybrali inne drogi w tenisowej karierze. Pierwszy z braci gra głównie w tenisa, natomiast drugi specjalizuje się w grze podwójnej. Zdarzało się jednak, że Szkoci występowali razem w turniejach deblowych. Miało to miejsce m.in. w Pucharze Davisa czy w Waszyngtonie, kiedy Andy Murray wracał do rywalizacji po operacji biodra.

Trzykrotny mistrz wielkoszlemowy od listopada ponownie musiał odłożyć rakietę na jakiś czas, a teraz w związku z pandemią koronawirusa jego przerwa się przedłuży. Bracia Murrayowie mają jednak nadzieję, że kiedyś uda im się zagrać razem na Wimbledonie – Zawsze mówiliśmy, że chcielibyśmy wspólnie wystąpić w deblu na Wimbledonie zanim zakończymy kariery – przyznał Jamie. – Mam nadzieję, że nadarzy się taka okazja. 

Najpierw jednak były lider rankingu singlistów będzie musiał być w pełni zdrowy – Nie wiemy, co wydarzy się z biodrem Andy’ego, ale liczymy, że wróci do zdrowia i formy, i będzie mógł wrócić na kort – dodał siedmiokrotny mistrz wielkoszlemowy w deblu. – Nie widzieliśmy się już jakiś czas, ale wiem, że Andy trenuje, co jest dobrą wiadomością – zakończył Jamie Murray.