Matkowski kończy karierę!

/ Dominika Opala , źródło: www.poznanopen.pl , foto: AFP

Marcin Matkowski i Kacper Żuk przegrali w pierwszej rundzie Poznań Open 2019 z parą Aleksiej Watutin i Joao Domingues. Po tej porażce, utytułowany polski deblista zapowiedział, że we wrześniu tego roku zakończy profesjonalną karierę.

Marcin Matkowski dostał od organizatorów poznańskiego challengera „dziką kartę” do turnieju deblowego. Tenisista z Barlinka ostatni raz grał w stolicy Wielkopolski 15 lat temu. W tym roku wystąpił w parze z Kacprem Żukiem – Z Kacprem często na co dzień trenuję w Warszawie, ma ogromny potencjał – mówił „Matka” po wspólnym występie.

Polski duet nie odniósł zwycięstwa i zakończył udział w imprezie na pierwszej rundzie. Lepsi okazali się Rosjanin Aleksiej Watutin i Portugalczyk Joao Domingues, którzy ostatecznie wygrali 6:3, 5:7, 10-4.

Po tym spotkaniu, w wywiadzie pomeczowym, Matkowski zapowiedział zakończenie kariery we wrześniu – W tym roku będę już kończył karierę. Na pewno zagram challenger w Sopocie, kilka meczów w Bundeslidze. Chciałbym zakończyć Davis Cupem, jeżeli dostanę powołanie albo turniejem w Szczecinie, w którym się wychowałem i zagrałem pierwszy challenger.

Marcin Matkowski specjalizował się głównie w grze podwójnej i to w niej odnosił największe sukcesy. Reprezentant Polski w Pucharze Davisa zdobył 18 tytułów w deblu. W 2011 roku dotarł do finału US Open w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem. W tym samym sezonie duet ten grał także w finale ATP World Tour Finals. W 2006 roku osiągnęli także półfinał Australian Open.