Matkowski oficjalnie zakończył karierę

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Marcin Matkowski miał w sobotę rozegrać ostatni mecz w karierze. Starcie deblowe z Estonią zostało jednak odwołane, po tym, jak Hubert Hurkacz zdobył drugi punkt dla Polski w spotkaniu.

Marcin Matkowski w czerwcu zapowiedział zakończenie kariery. Mówił, że prawdopodobnie będzie to miało miejsce we wrześniu podczas Pucharu Davisa, jeśli dostanie powołanie. Tak też się stało. Tenisista urodzony w Barlinku rozegrał dwa mecze w Atenach. W parze z Łukaszem Kubotem wystąpił w starciach z Monako i Grecją. Oba zakończyły się zwycięstwami Polaków.

Marcin Matkowski miał także zagrać w sobotę przeciwko estońskiemu duetowi. Jednak ten mecz nie doszedł do skutku. Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz wygrali swoje pojedynki i zapewnili zwycięstwo reprezentacji Polski, dlatego też zdecydowano się odwołać mecz gry podwójnej.

Ostatnim występem w karierze Matkowskiego było więc starcie z Grecją. „Matka” pierwszy raz zagrał w reprezentacji w 2000 roku. Rozegrał w kadrze 47 spotkań z czego 35 wygrał. Największe sukcesy odniósł w deblu, gdyż dla drużyny narodowej wygrał w tej konkurencji 31 starć.