Matteo Berrettini zapowiada walkę o powrót do formy

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, własne, foto: AFP

Początek obecnego sezonu nie jest łatwy dla Matteo Berrettiniego. Włoski tenisista od kilku miesięcy boryka się z różnymi urazami, ale nie traci optymizmu i zapowiada walkę o powrót do najwyższej dyspozycji.

Ostatnie występy Berrettiniego nie były udane. 26-latek odpadł w pierwszej rundzie Australian Open, był zmuszony poddać spotkanie ćwierćfinałowe w meksykańskim Acapulco oraz przegrał swój pierwszy mecz w turnieju w Indian Wells. Okazją do przerwania złej passy będzie trwający tysięcznik w Miami.

Przed rozpoczęciem zmagań na Florydzie Włoch udzielił wywiadu, w którym stwierdził:

Solidnie pracuję z moim teamem i mam do nich zaufanie. Chcemy, bym odzyskał pełnię możliwości fizycznych i poczuł się dobrze pod względem mentalnym. Wiem, na co mnie stać, ale zdaję sobie sprawę, że w każdej karierze zdarzają się trudniejsze momenty. To część zawodu, jaki wybrałem. Teraz jestem gotowy i pragnę znów grać na moim prawdziwym poziomie – podkreślił zawodnik z Rzymu.

Matteo Berrettini zajmuje obecnie 23 miejsce w rankingu ATP, ale w przeszłości był szóstą rakietą świata. Pierwszym rywalem Włocha w Miami będzie Amerykanin Mackenzie McDonald. Dotychczas zawodnicy ci mierzyli się dwukrotnie, a oba starcia wygrał reprezentant Italii.