McEnroe o powrocie Szarapowej na korty

/ Izabela Modrzewska , źródło: tennisworldusa.org/oprac.własne, foto: AFP

Po ostatniej sugestii Darii Saville o wielkim powrocie Marii Szarapowej do tenisa, John McEnroe postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości.

W ostatnim czasie dużo mówi się o rosyjskiej tenisistce w związku z tym, że w lutym 2024 roku zagra w popularnych rozgrywkach pickleball. Wraz z nią w wydarzeniu wezmą udział Steffi Graf, Andre Agassi i John McEnroe. Po tym jak Rosjanka opublikowała na swoich mediach społecznościowych wideo, na którym ćwiczy na siłowni, jej rodaczka Daria Saville zasugerowała, że ponownie wróci do sportu w stylu Toma Brady’ego.

Podczas niedawnej sesji pytań i odpowiedzi na profilu 36-latki, McEnroe został zapytany przez jednego z oglądających o to, czy jest w stanie przekonać Szarapową do powrotu na korty tenisowe. – Na ten moment zostaniemy przy pickleball – odpowiedział. W ostatnim wywiadzie dla magazynu People, tenisistka sama przyznała, że dobrze czuję się w roli widza.

Uwielbiam mieć perspektywę osoby postronnej. Kocham oglądać pojawiające się nowe pokolenia zawodników i samą grę. W zasadzie tegoroczne US Open było pierwszym wydarzeniem tenisowym na którym byłam od czasu zakończenia kariery. Jest to wyjątkowe miejsce z wyjątkową energią od publiczności.