Medwiediew: bardzo chciałbym zagrać w United Cup, ale rozumiem, czemu zostaliśmy wykluczeni

/ Anna Niemiec , źródło: ubiennis.net, foto: AFP

Zdecydowanie najciekawszą imprezą w pierwszych tygodniach nowego sezonu jest United Cup. W nowym formacie dla drużyn mieszanych rywalizują obecnie najlepsi tenisiści na świecie, oprócz Rosjan i Białorusinów.

Reprezentacje Rosji i Białorusi zostały przez władze tenisowe wykluczone ze wszystkich drużynowych rozgrywek z powodu napaści na Ukrainę. Daniił Medwiediew, który przygotowuje się obecnie do występu w turnieju ATP 250 w Adelajdzie przyznał, że bardzo żałuje, że nie może razem ze swoimi kolegami i koleżankami wziąć udziału w tych nowych rozgrywkach.

Oczywiście wolałbym zagrać w United Cup – przyznał w rozmowie z mediami były lider światowego rankingu. – Myślę, że bylibyśmy jednymi z faworytów. Sytuacja jest jednak taka jaka jest i cieszę się, że zagram w Adelajdzie. Całkowicie rozumiem, czemu nie możemy rywalizować w Davis Cupie czy United Cup oraz innych drużynowych rozgrywkach, w których reprezentowalibyśmy nasz kraj. Mam nadzieję, że będę mógł grać w indywidualnych zawodach. Gram tam, gdzie mogę, więc jestem w Adelajdzie i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy i na pewno chcę tutaj zaprezentować swój najlepszy tenis – zakończył Rosjanin.

Daniił Medwiediew w turnieju Adelaide International został rozstawiony z numerem 3 I w pierwszej rundzie zmierzy się z Lorenzo Sonego.