Meerbusch. Błyskawiczne zwycięstwo Zielińskiego i Walkówa w finale!

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Jan Zieliński i Szymon Walków okazali się najlepsi w Rhein Asset Open 2021 w Meerbusch. Polacy pewnie pokonali w finale Robina Haase i Dustina Browna 6:3, 6:1. To trzeci challengerowy tytuł podopiecznych Mariusza Fyrstenberga w tym roku.

Jan Zieliński i Szymon Walków kolejny raz w tym roku zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Nasi reprezentanci bez problemów rozprawili się w finale z rozstawionymi z „czwórką” Robinem Haase i Dustinem Brownem. Trudniejszy dla Polaków był zdecydowanie mecz półfinałowy z Jesperem De Jongiem i Bartem Stevensem, kiedy to zwyciężyli dopiero 11-9 w super tie-breaku.

Pojedynek o mistrzostwo to jednak zupełnie inna historia. Początek spotkania był w miarę wyrównany, ale to podopieczni Mariusza Fyrstenberga starali się przejmować inicjatywę i wywierać presję na rywalach. Ta taktyka przyniosła rezultat w postaci przełamania w szóstym gemie. Wówczas podanie stracił Holender. Zieliński i Walków do końca nie oddali przewagi i wygrali partię otwarcia w 26 minut, 6:3.

Druga odsłona była jeszcze lepsza w wykonaniu naszych reprezentantów. Szybko objęli oni prowadzenie 4:0 i choć przeciwnicy mieli trzy okazje na częściowe odrobienie strat, to Polacy wyszli z opresji. Następnie pewnie zmierzali do zwycięstwa, tracąc ostatecznie jednego gema w drugim secie.

To dla Zielińskiego i Walkówa trzeci tytuł challengerowy w tym sezonie. Wcześniej nasza para triumfowała w Splicie i Brunszwiku. Dzięki sobotniej wygranej w Meerbusch, Polacy są coraz bliżej Top 100 w zestawieniu deblistów.

Finał debla:

Jan Zieliński, Szymon Walków (Polska) – Robin Haase, Dustin Brown (Holandia, Niemcy, 4) 6:3, 6:1