Melbourne. Andreescu postawiła na spokojne przygotowania

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Bianca Andreescu wycofała się z rozpoczętego w środę turnieju Grampians Trophy. Kanadyjka postanowiła w spokoju przygotowywać się do ruszającego 8 lutego Australian Open.

Mistrzyni US Open 2019 ostatni mecz w turnieju głównego cyklu rozegrała w listopadzie 2019. Wystąpiła wówczas w kończącym sezon WTA Finals. Następnie z powodów zdrowotnych nie pojawiła się na kortach przez cały ubiegły sezon. Teraz niespełna 21-letnia tenisistka miała wystąpić w jednym z turniejów rozgrywanych na obiektach Melbourne Parku. Była tam najwyżej rozstawioną. Do rywalizacji jednak nie przystąpi.

– Po ostatnich dwóch tygodniach kwarantanny dobrze było wrócić na kort. Po dyskusji z moim sztabem trenerskim zdecydowaliśmy się skupić w tym tygodniu na treningu przed Australian Open i wycofać się z Grampians Trophy. Bardzo dziękuję Tennis Australia i WTA za ich ciężką pracę, która zapewniła nam wszystkie te możliwości. Do zobaczenia w Australian Open – poinformowała Andreescu.

Turniej, z którego wycofała się Kanadyjka, został zorganizowany dla zawodniczek, które musiały być poddane surowej kwarantannie po przybyciu do Melbourne. Wśród zawodniczek, które przystąpią do rywalizacji znalazły się między innymi: Wiktoria Azarenka, Angelique Kerber, Sloane Stephens czy Swietłana Kuzniecowa.