Melbourne. Atak astmy opóźni powrót Kyrgiosa

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: abc.net.au, foto: AFP

Nick Kyrgios wycofał się z turnieju rangi ATP 250 w Melbourne z powodu ataku astmy. Tym samym powrót Australijczyka po kontuzji kolana opóźni się o co najmniej tydzień. Kyrgios jest zgłoszony do nadchodzącego turnieju w Sydney.

Ostatni występ Nicka Kyrgiosa w oficjalnym meczu miał miejsce we wrześniu podczas Pucharu Lavera. Później 26-latkowi doskwierał uraz kolana, którego rehabilitację niedawno zakończył. We wtorek miał powrócić na kort i zmierzyć się w pierwszej rundzie turnieju Melbourne Summer Set ze Słowakiem Alexem Molczanem, jednak do tego nie doszło.

Kyrgios skarżył się na problemy zdrowotne i trudności z oddychaniem. W ostatnich dniach poddał się kilku testom na COVID-19, jednak wszystkie były negatywne. Jego niedyspozycja najprawdopodobniej jest wynikiem ataku astmy. Tenisista przeprosił swoich kibiców, tłumacząc, że czuje się źle od czterech dni. Zamierza być też w 100% gotowy na turniej w Sydney.

Od początku pandemii Kyrgios gra niewiele. W 2021 roku zagrał 15 meczów. Przez to spadł na 93. miejsce w rankingu ATP. Do turniejów w Melbourne i Sydney otrzymał „dziką kartę” od organizatorów.