Melbourne. Hurkacz i Sinner w drugiej rundzie debla

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner pokonali Scotta Puodziunasa i Caluma Puttergilla 6:3, 6:3 w pierwszej rundzie turnieju deblowego Great Ocean Road Open. Do awansu potrzebowali niecałej godziny.

W pierwszej partii polsko-włoska para przełamała serwis Australijczyków w szóstym gemie, a następnie wyszła na komfortowe prowadzenie 5:2. Jeden break wystarczył i po 27 minutach gry Hurkacz i Sinner zapewnili sobie zwycięstwo 6:3 w pierwszym secie.

W drugiej odsłonie przełamanie na korzyść Polaka i Włocha przyszło jeszcze szybciej, bo już w piątym gemie, kiedy to debiutująca razem para nie dała przeciwnikom żadnych szans i wyszła na prowadzenie 3:2 bez straty punktu. Hurkacz i Sinner nie czekali, aby rozstrzygnąć spotkanie swoim podaniem i wywalczyli awans do kolejnej rundy trzecim breakiem. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 6:3. W drugiej rundzie na Polaka i Włocha czekają już Pierre-Hugues Herbert i Henri Kontinen.

W turnieju singlowym podopieczni Craiga Boyntona i Riccardo Piattiego znaleźli się w różnych połowach drabinki. Są bowiem rozstawieni odpowiednio z numerami trzy i cztery. Obaj mieli w pierwszej rundzie wolny los. Wrocławianin spotka się teraz z Duńczykiem Mikaelem Torpegaardem lub Hiszpanem Pedro Martinezem, a rywalem Jannika Sinnera będzie Australijczyk Aleksandar Vukic.

Pierwsza runda debla:

Hubert Hurkacz / Jannik Sinner (Polska, Włochy) – Scott Puodziunas / Calum Puttergill (Australia) 6:3, 6:3