Melbourne. Hurkacz kontynuuje zwycięską passę

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz nie poniósł jeszcze w tym sezonie porażki. Notowany na 29. miejscu w rankingu ATP tenisista pokonał Mikaela Torpegaarda 6:4, 6:3 i awansował do 1/8 finału Great Ocean Road Open.

Dania czekała 14 lat na wygraną swojego reprezentanta w meczu głównej drabinki cyklu ATP. Podczas gdy Caroline Wozniacki święciła triumfy w kobiecych rozgrywkach, męski tenis w Danii przeżywał kryzys. Zmienił to Mikael Torpegaard, pokonując Pedro Martineza w pierwszej rundzie w Melbourne. W środę wyraźnie lepszy okazał się od niego jednak najwyżej sklasyfikowany w rankingu ATP polski singlista, Hubert Hurkacz.

Przez większą część pierwszego seta obaj zawodnicy utrzymywali swój serwis. Wrocławianin miał dwie okazje do przełamania w szóstym gemie, ale ostatecznie breaka zdobył dopiero prowadząc 5:4. Duńczyk popełnił kilka niewymuszonych błędów, a Polak wykorzystał je i zapisał pierwszą partię na swoją korzyść.

Druga odsłona szybciej zaczęła układać się po myśli naszego reprezentanta. Hurkacz przełamał przy pierwszej możliwej okazji i wyszedł na prowadzenie 3:0. Od tego momentu oddał jeszcze rywalowi trzy gemy i awansował do kolejnego etapu po nieco ponad godzinie gry.

W trzeciej rundzie Polak spotka się z Pablo Cuevasem z Urugwaju. Spotkania 1/8 finału zostaną rozegrane w czwartek.


Wyniki

Druga runda singla

Hubert Hurkacz (Polska, 3) – Mikael Torpegaard (Dania) 6:4, 6:3