Melbourne. Pewne zwycięstwo Majchrzaka!

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak udanie rozpoczął zmagania w Great Ocean Road Open. Polak sprawił niespodziankę i wyeliminował w pierwszej rundzie turnieju rozstawionego z numerem 12 Laslo Dżjere 6:3, 6:4. Spotkanie trwało 70 minut. 

Great Ocean Road Open w Melbourne to pierwszy turniej dla Kamila Majchrzaka w 2021 roku, a zarazem to też pierwszy występ piotrkowianina pod okiem nowego szkoleniowca Joakima Nystroma. Polak zaprezentował się z bardzo dobrej strony, mimo że faworytem spotkania był Laslo Dżjere, który zajmuje obecnie 56. miejsce w rankingu ATP, a wiec o 53 pozycje wyżej od Majchrzaka.

25-latek z Piotrkowa Trybunalskiego pewnie rozpoczął spotkanie i już w drugim gemie przełamał Serba. Nasz tenisista grał solidnie i starał się przejmować inicjatywę w wymianach. To nieco zaskoczyło wyżej notowanego rywala, który popełniał sporo błędów. Dżjere miał szansę na odrobienie strat w trzecim gemie, ale Majchrzak wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. Następnie do końca seta Polak kontrolował przebieg wydarzeń na korcie i nie pozwolił Serbowi na wyrównanie, skutecznie spychając go do defensywy. Tym samym po 31 minutach piotrkowianin zapisał partię otwarcia na swoje konto, tracąc tylko trzy gemy.

Druga odsłona także rozpoczęła się pomyślnie dla Majchrzaka. Nasz reprezentant od początku wywarł presję na rywalu i uzyskał drugiego breaka w meczu. Polak wykorzystywał fakt, że Dżjere lepiej czuje się na kortach ziemnych niż twardych i dążył do szybko rozgrywanych wymian. Szczególnie dobrze funkcjonowało podanie piotrkowianina, który okazał się kluczowy w ósmym gemie, kiedy to Majchrzak obronił dwa break pointy i posłał trzy asy serwisowe z rzędu. Kolejne okazje Serba na powrót do walki pojawiły się przy stanie 4:5, ale wtedy także to polski tenisista zachował zimną krew i ostatecznie po 70 minutach gry awansował do drugiej rundy Great Ocean Road Open.

Kolejnym rywalem Polaka będzie lepszy z pary Botic Van de Zandschulp – Tristan Schoolkate.


Wyniki

Pierwsza runda singla:

Kamil Majchrzak (Polska, PR) – Laslo Dżjere (Serbia, 12) 6:3, 6:4