Melbourne. Simona wraca do gry

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Simona Halep w imponującym stylu rozpoczęła sezon 2022. Rumunka w finale turnieju Melbourne Summer Set 1 pokonała w dwóch setach Weronikę Kudermetową i zdobyła 23. tytuł w karierze. 

Była liderka światowego rankingu w zeszłym roku długo zmagała się z kontuzją nogi. Po problemach zdrowotnych nie ma jednak już ani śladu. Reprezentantka Rumunii przez cały turniej prezentowała się bardzo dobrze, a w finale nie dala większych szans agresywnie grającej Rosjance. Kudermetowa w obu setach jako pierwsza zdobywała przełamanie, ale Halep błyskawicznie odrobiła stratę i później przejmowała już kontrolę nad przebiegiem gry. 

Moje ciało czuję się naprawdę dobrze – przyznała po meczu dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa. – Mam za sobą pięć trudnych meczów i wszystko jest w porządku. Nie czuję się zmęczona. Fizycznie jestem w naprawdę dobrym miejscu, a moja pewność siebie rośnie z każdym dniem. Czuję, że moja gra jest wystarczajaco dobra, żeby wygrywać mecze. Nie stresuję się, gdy tracę serwis, bo to mi się często zdarza. Wiem, że jestem groźna na returnie. Nie myślałam nawet o tym, że zostałam przełamana. Koncentrowałam się na każdym gemie, który grałam i byłam bardzo pozytywnie nastawiona – podsumowała Simona Halep.  


Wyniki

Finał singla

Simona Halep (Rumunia, 2) – Weronika Kudermetowa (Rosja, 3)