Memphis: czwarty tytuł Melzera

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Po zaciętym finale Jurgen Melzer pokonał w Memphis Milosa Raonicia, zdobywając swój czwarty tytuł w karierze. Austriak po blisko stu minutach walki zwyciężył 7:5, 7:6(4).

22 asy posłał w dzisiejszym finale Milos Raonic. Zanotował też znakomitą skuteczność pierwszego podania – na 46 akcji przegrał tylko 6! To jednak nie wystarczyło do tego, aby wznieść puchar za zwycięstwo w Memphis. W kluczowych momentach górą był Jurgen Melzer.

W pierwszej partii Kanadyjczyk serwował genialnie i ciężko było przypuszczać, że może stracić swoje podanie. Melzer, zdając sobie sprawę z dyspozycji rywala, bardzo pilnował własnych gemów, nie pozwalając sobie na głupie błędy. Wszystko zmierzało ku tie breakowi, ale tuż przed nim los uśmiechnął się do Melzera. Austriak dostał jedyną szansę na przełamanie i ją wykorzystał, wygrywając 7:5.

W drugim secie obaj tenisiści mieli więcej problemów we własnych gemach. Tym razem zarówno Melzer jak i Raonic znaleźli sposób na wzajemne przełamanie się. O wszystkim zadecydował zatem tie break, w którym więcej zimnej krwi zachował Austriak, który wygrał 7-4.

Dla Melzera to czwarty tytuł w karierze. Wcześniej triumfował w Bukareszcie (2006) i dwukrotnie w Wiedniu (2009 i 2010).