Memphis: pierwsza deblowa wygrana Kubota w sezonie

/ Tomasz Krasoń, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Aleks Bogomołow awansowali do ćwierćfinału deblowego turnieju ATP World Tour 500 w Memphis. Polak i Rosjanin po pełnym emocji spotkaniu pokonali duet amerykański, Scott Lipsky i Rajeev Ram. Ostateczny wynik meczu to 6:2, 4:6, 15-13.

Kubot i Bogomołow, który od tego sezonu reprezentuje ojczysty kraj – Rosję, znacznie lepiej rozpoczęli spotkanie. W pierwszej partii dwukrotnie odebrali podanie Amerykanom, a sami obronili wszystkie siedem break pointów. W drugiej odsłonie już tak dobrze nie było. Tym razem to „nasz” duet raził nieskutecznością w kluczowych momentach. Kubot i Bogomołow zmarnowali bowiem pięć szans na przełamanie i choć Lipsky i Ram mieli tylko trzy okazje, to wykorzystanie jednej z nich dało im triumf w secie. Decydujący o losach awansu do ćwierćfinału tie break meczowy miał niezwykle dramatyczny przebieg. Zakończył się rzadko spotykanym wynikiem 15-13. Na szczęście minimalnie lepsi okazali się Kubot i Bogomołow i to właśnie oni awansowali do grona ośmiu najlepszych par turnieju.

W ćwierćfinale Kubot i Bogomołow spotkają się z inną amerykańską parą, tym razem Johnem Isnerem i Samem Querreyem. W pierwszej rundzie pokonali oni Santiago Gonzaleza i Christophera Kasa.

Wygrana w Memphis jest pierwszym tegorocznym zwycięstwem deblowym Kubota. Przed przyjazdem do miasta Presleya Polak miał na koncie pięć porażek – próbując sił z czterema różnymi partnerami odpadał w pierwszych rundach w Doha, Sydney, Australian Open, Zagrzebiu i Rotterdamie. Za ćwierćfinał w Memphis 29-letni lubinianin otrzyma 90 punktów rankingowych oraz 4220 dolarów.

W środę odbędzie się pierwsze singlowe spotkanie Łukasza Kubota w turnieju w Memphis. Jego rywalem będzie amerykański kwalifikant, Jesse Levine.


Wyniki

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, A. Bogomołow (Polska, Rosja) – S. Lipsky, R. Ram (USA) 6:2, 4:6, 15-13