Merida. Dreszczowiec ze szczęśliwym zakończeniem

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Udany powrót na światowe korty zaliczyła Magda Linette. Druga rakieta naszego kraju, która po życiowym występnie na kortach Australian Open rywalizuje na kortach meksykańskiej Meridy, w meczu pierwszej rundy po niezwykle zaciętym meczu pokonała Camilę Osorio.

Poznanianka ma sobą bardzo udany początek sezonu. Podczas pierwszej w sezonie lewy Wielkiego Szlema po raz pierwszy w karierze dotarła do półfinału wielkoszlemowego. Po krótkiej przerwie w kraju Linette udała się za Ocean, gdzie najpierw trenowała na Florydzie, a obecnie rywalizuje w imprezie WTA 250 w meksykańskiej Meridzie. Jest najwyżej rozstawioną tenisistką.

Pierwszy set rozpoczął się od uważnej gry przy własnym serwisie każdej z zawodniczek. Jako pierwsza okazje do przełamania serwisu miała Polka, która w piątym gemie wyszła na prowadzenie 3:2. Jednak nie wykorzystała przewagi, bo po chwili rywalka odrobiła stratę, aby na swe konto zapisać kolejne dwa gemy. Przy 5:3 była nawet dwie piłki od seta, ale poznanianka zdołała doprowadzić do tie-breaka. Tego lepiej zaczęła Kolumbijka, bo od prowadzenia 4-1. Przed zmianą stronę jeszcze zapunktowała nasza zawodniczka, ale to było wszystko na co było ją stać w tej części meczu. Po chwili rywalka zamknęła seta.

Taki obrót spraw wyraźniej podbudował 21-letnią tenisistkę, która od początku drugiej odsłony dyktowała warunki na korcie. Rozpoczęła od prowadzenia 2:0, a następnie dołożyła kolejne przełamanie i było już 5:2. W ósmym gemie Osorio miała pierwszą piłkę meczową, ale błędy sprawiły, że nie zdołała zakończyć spotkania. Kolejną szansę na pożegnanie turniejowej jedynki miała w kolejnym gemie. ale tym razem ofensywna gra Linette sprawiła, że i tym razem pojedynek się nie zakończył. Od tego momentu druga rakieta naszego kraju przejęła inicjatywę i wygrywając pięć gemów z rzędu zdołała doprowadzić do decydującego seta.

Tym razem to poznanianka grała jak natchniona. I najpierw przełamała Osorio na 2:0, a następnie na 4:0. Po dziesięciu wygranych gemów z rzędu wreszcie Osorio zdołała wygrać swój serwis, a następnie odrobić jednego breaka. Na więcej jednak nie było jej już stać. W ósmym gemie Linette wypracowała trzy piłki meczowe. I właśnie ta trzecia okazała się tą ostatnią, gdy forhand Kolumbijki powędrował na aut.

Było to drugie spotkanie obu tenisistek. Dwa lata temu na kortach ziemnych w Charleston triumfowała Osorio, tym samym Polka udanie się zrewanżowała. Kolejną rywalką Linette w spotkaniu, które zostanie rozegrane w czwartek będzie Węgierka Panna Udvardy.


Wyniki

Pierwsza runda:

Magda Linette (Polska, 1) – Camila Osorio (Kolumbia) 6:7(2), 7:5, 6:2