Merida. Koniec turnieju dla Magdy Linette

Na 1/4 finału zakończyła występ w turnieju WTA 250 w Meridzie Magda Linette. W trzecim spotkaniu na meksykańskiej ziemi polska tenisistka uległa w dwóch setach niżej notowanej Rebecce Peterson.

Po niezwykle udanym występie w Australian Open, który zakończyła w półfinale, druga rakieta naszego kraju powróciła do rywalizacji na światowych kortach w Meksyku. W swym pierwszym spotkaniu w Ameryce Południowej poznanianka musiała bronić piłek meczowych, a drugie spotkanie zakończyło się przed czasem z powodu kontuzji rywalki. W piątek półfinalistka Australian Open 2023 po raz czwarty stanęła na przeciwko Rebecce Peterson i doznała trzeciej porażki.

Od początku spotkania mieliśmy emocje. Pierwsza okazje na przełamanie serwisu rywalki miała Polka, która jednak nie wykorzystała ośmiu okazji na odebranie podania rywalki, a następnie sama przegrała swego gema serwisowego i Szwedka wyszła na prowadzenie 2:1. Do kolejnego przełamania doszło w piątym gemie, a po zmianie stron Peterson podwyższyła wynik na 5:1. Co prawda po chwili Linette wygrała jeszcze raz swoje podanie, ale set powędrował na konto tenisistki, która do turnieju głównego dostała się z kwalifikacji.

Początek drugiej odsłony miał podobny przebieg do pierwszej, również miało miejsce przełamanie serwisu przy wyniku 1:1. To sprawiło, że zawodniczka ze Skandynawii prowadziła 2:1 i miała do dyspozycji swoje podanie. Kolejne gemy również powędrowały na konto Peterson i było już 5:1. W siódmym gemie druga rakieta naszego kraju obroniła piłkę meczową, a następnie odrabiając jedną stratę przełamania zbliżyła się do rywalki na dystans jednego gema, ale więcej wygrać nie dała rady i to Peterson powalczy o finał.

Jej przeciwniczką będzie Catherine McNally, która również w dwóch setach uporała się z Kimberly Birrel. Z kolei Linette przenosi się teraz do amerykańskiego Austin, gdzie wystąpi w turnieju tej samej rangi co impreza w Meridzie.