Merida. Linette z awansem, rywalka z kontuzją

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Magda Linette wystąpi w 1/4 finału turnieju WTA w meksykańskiej Meridzie. Polka zapewniła sobie miejsce wśród ośmiu najlepszych zawodniczek rywalizacji po tym jak rywalka doznała kontuzji w drugiej odsłonie spotkania.

Druga rakieta naszego kraju miała trudne otwarcia turnieju, w którym jest najwyżej rozstawioną. Poznanianka obroniła dwie piłki meczowe w pojedynku z Camilą Osorio i awansowała do drugiej rundy. Piątkowe spotkanie miało nieco inny obraz. Nasza tenisistka od początku dyktowała warunki na korcie. Dzięki małej ilości błędów niewymuszonych poznanianka wygrywała kolejne gemy i zamknęła premierową partię, której wynik był 6:0.

Druga odsłona miała inny przebieg niż set pierwszy. Turniejowa „jedynka” zaczęła popełnia błędy, które sprawiły, że dwukrotnie przegrała swój serwis. Jednak rywalka nie wykorzystała tej sytuacji i również nie zdołała utrzymać podania. W piątym gemie miało miejsce kolejne przełamania podania rywalki, a w szóstym po raz pierwszy serwująca wygrała gema przy swoim podaniu, a następnie podtrzymała serię porażek przy serwisie Linette i było już 5:2 dla Węgierki. W drugiej akcji po zmianie stron Udvardy skręciła staw skokowy i musiała poddać spotkanie.

Kolejną rywalką Magdy Linette będzie Rebecca Peterson. Szwedka, która rywalizację rozpoczęła od eliminacji, w turnieju głównym okazała się już lepsza od Nadii Podoroskiej i Alycii Parks.

 


Wyniki

Druga runda:

Magda Linette (Polska, 1) = Panna Udvardy (Węgry) 6:0, 2:5 i krecz