Metz. Hubert Hurkacz ponownie lepszy od Murraya

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz ponownie okazał się lepszy od Andy’ego Murraya. Wrocławianin pokonał rywala 7:6(4), 6:3. Dzięki temu zwycięstwu nasz tenisista zameldował się w półfinale turnieju rangi ATP 250 w Metz.

Spotkania polskich zawodników z takimi mistrzami jak Andy Murray zawsze wzbudzają ekscytację kibiców. Wprawdzie Szkot jest daleki od formy ze swoich najlepszych lat, ale takiego zawodnika nigdy nie wolno lekceważyć. Obaj panowie spotkali się już raz w tym sezonie. W turnieju rozgrywanym w Cincinnati wrocławianin wygrał 7:6(4), 6:3.

Nieco ponad miesiąc po tamtym wydarzeniu Polak ponownie okazał się lepszy. Co ciekawe, tym razem padł identyczny rezultat, jak podczas wspomnianej imprezy w Stanach Zjednoczonych 7:6(4), 6:3. Pierwsza partia była wyrównana, a obaj zawodnicy pewnie wygrywali swoje podania. Najwięcej emocji dostarczył ósmy gem, w którym Murray miał trzy szanse na przełamanie, jednak nie wykorzystał żadnej z nich. Ta odsłona meczu zakończyła się tiebreakiem, w którym nasz tenisista dominował, ale rozgrywkę udało mu się zakończyć dopiero za czwartą piłką setową.

Druga partia była toczona w spokojniejszym tempie. W czwartym gemie Polak uzyskał przewagę przełamania, której nie oddał już do samego końca. Dzięki temu wygrał całe spotkanie 7:6(4), 6:3 i awansował do półfinału turnieju rangi ATP 250 w Metz. W pojedynku o finał jego rywalem będzie Niemiec Peter Gojowczyk, który ograł Amerykanina Marcosa Girona 3:6, 6:1, 6:3. 32-latek prezentuje ostatnio wysoką formę. Niedawno po raz pierwszy w karierze dotarł do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju.


Wyniki

Ćwierćfinał singla:

Hubert Hurkacz (Polska, 1) – Andy Murray (Wielka Brytania) 7:6(4), 6:3