Metz. Hurkacz i Zieliński awansowali do półfinału

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński bez straty seta zameldowali się w półfinale debla turnieju rangi ATP 250 w Metz. Polacy wyeliminowali w ćwierćfinale austriacki duet rozstawiony z numerem „3”, Olivera Maracha i Philippa Oswalda.

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński prezentują się bardzo dobrze we francuskiej imprezie. Po dwóch spotkaniach polska para nie straciła wciąż ani jednego seta. Ponadto, ani razu rywale nie odebrali im podania. W środowym ćwierćfinale musieli bronić break pointów zaledwie dwa razy w całym meczu. Sami natomiast przełamywali Austraków po jednym razie w każdej z odsłon.

W pierwszym secie do przełamania na korzyść Polaków doszło w czwartym gemie, gdy podczas decydującego punktu Marach popełnił podwójny błąd serwisowy. Chwilę później gemem serwisowym wygranym do zera Hurkacz i Zieliński potwierdzili prowadzenie. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:4 na korzyść polskich tenisistów.

W drugim secie Austriacy stracili podanie w piątym gemie, tym razem przy serwisie Philippa Oswalda. Spotkanie zakończyło się po godzinie, gdy polska para wykorzystała jedną z trzech piłek meczowych przy własnym podaniu.

W półfinale Hubert Hurkacz i Jan Zieliński zmierzą się ze zwycięzcami meczu Henri Kontinen/Ben McLachlan – Gregoire Barrere/Lucas Pouille. Fin i Japończyk są najwyżej rozstawioną parą w turnieju deblowym, a Francuzi występują w imprezie dzięki dzikiej karcie.


Wyniki

Ćwierćfinał debla

Hubert Hurkacz, Jan Zieliński (Polska) – Oliver Marach, Philipp Oswald (Austria, 3) 6:3, 6:4