Metz. Hurkacz i Zieliński z awansem

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

W pierwszej rundzie gry podwójnej we francuskim Metz doszło do meczu z udziałem trzech reprezentantów Polski. Hubert Hurkacz i Jan Zieliński wyszli górą ze starcia z Szymonem Walkowem i Słowakiem Igorem Zelenayem.

Hubert Hurkacz, Jan Zieliński i Szymon Walków znają się bardzo dobrze na korcie i poza nim. Para Hurkacz – Walków pokonała w pierwszej rundzie tegorocznego US Open dwukrotnych mistrzów wielkoszlemowych, Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha. W drugiej przegrali oni z Matthew Ebdenem i Maxem Purcellem. Po nowojorskim turnieju Szymon Walków wystąpił z Janem Zielińskim w Pekao Szczecin Open, gdzie dotarli do ćwierćfinału.

Z wtorkowego spotkania w Metz zwycięsko wyszła polska para. Pomimo dwóch break pointów w pierwszym gemie, Hurkacz i Zieliński nie stracili podania w pierwszej odsłonie. Sami przełamali serwis Zelenaya w szóstym gemie, a chwilę później objęli prowadzenie 5:2. Przy stanie 5:3 wykorzystali pierwszą z czterech piłek setowych i na tablicy pojawił się wynik 6:3.

W drugiej odsłonie do przełamania na korzyść Polaków doszło już w trzecim gemie, tym razem przy serwisie Szymona Walkowa. Kolejna drobna szansa na odrobienie strat dla polsko-słowackiej pary pojawiła się chwilę później przy stanie równowagi, równoznacznej w deblu z punktem decydującym. Ta wymiana została jednak rozstrzygnięta na korzyść Hurkacza i Zielińskiego i do końca meczu nie dali oni już rywalom szansy na powrót. Ponadto, piłki meczowe wypracowali sobie również na returnie przy wyniku 5:3 i zdobyli kolejne przełamanie, oznaczające koniec spotkania.

W ćwierćfinale dojdzie do polsko-austriackiego starcia. Rywalami Huberta Hurkacza i Jana Zielińskiego będą rozstawieni z numerem „3” Oliver Marach i Philipp Oswald.


Wyniki

Pierwsza runda debla

Hubert Hurkacz, Jan Zieliński (Polska) – Szymon Walków, Igor Zelenay (Polska, Słowacja) 6:3, 6:3