Metz. Hurkacz, jak zwykle, ze sposobem na Thiema; Zieliński też z wygraną

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Obrońcy tytułu w Metz są na dobrej drodze do powtórzenia sukcesów sprzed roku. Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy, pewnie pokonując Austriaka Dominica Thiema. Jan Zieliński jest już w półfinale gry podwójnej.

Hubert Hurkacz turniej w Metz rozpoczynał od drugiej rundy i trzeciego starcia z Austriakiem Dominiciem Thiemem. Ostatni raz Polak mierzył się z nim jeszcze przed problemami zdrowotnymi tenisisty z Wiener-Neustadt. Dwa dotychczasowe spotkania z mistrzem US Open 2020 nasz reprezentant wygrywał. W Metz podtrzymał stuprocentową skuteczność.

Pierwszy gem był nieco nerwowy dla Hurkacza. Musiał bronić break-pointów. Na szczęście udało mu się to. Dużym atutem Polaka w pierwszej partii był bardzo skuteczny i agresywny serwis. Posłał aż osiem asów, dzięki czemu później nie miał już problemów z utrzymaniem podania. Sam zdołał przełamać w ósmym gemie, dzięki czemu już w kolejnym zakończył seta.

Choć w drugiej partii tak dobry serwis go opuścił, to nie miało to, z jego perspektywy, negatywnego wpływu na przebieg spotkania. Kontrolował wydarzenia na korcie i zdobył breaka na 3:2. Przewaga nie była zagrożona. Obrońca tytułu wykorzystał już pierwszą piłkę meczową na 6:4. Teraz zagra z Francuzem Arturem Rinderknechem, który wyeliminował Gruzina Nikoloza Basilaszwiliego.

W Metz, oprócz Hurkacza, tytułu broni też Jan Zieliński. Nasz deblista przed rokiem triumfował u boku wrocławianina, a tym razem gra w parze ze swoim rywalem z tamtego finału, czyli Monakijczykiem Hugo Nysem. Ćwierćfinaliści Wimbledonu utrzymują świetną formę. Awansowali do półfinału oddając rozstawionym z „4” Brazylijczykowi Rafaelowi Matosowi i Hiszpanowi Davidowi Vedze Hernandezowi tylko trzy gemy! W kolejnej rundzie naprzeciw Zielińskiego i Nysa na pewno stanie jakiś reprezentant Francji. Albo będą to Gregoire Barrere i Quentin Halys, albo Fabrice Martin i Pakistańczyk Aisam-ul-Haq Qureshi.


Wyniki

II runda singla

Hubert Hurkacz (Polska, ) – Dominic Thiem (Austria) 6:3, 6:4

Ćwierćfinał debla

Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska) – Rafael Matos, David Vega Hernandez (Brazylia, Hiszpania, 4) 6:2, 6:1